DOŚWIADCZENIE DIALOGU

HOME/CITY/ACTION

„Miasto jako inspiracja” – autorskie warsztaty prowadzone przez Zbigniewa Olkiewicza - aktora i członka Akademii Ruchu (Warszawa, Polska) od 1974 roku.

Warsztaty kompleksowo obejmą poszczególne etapy pracy twórczej - od aktywnej obserwacji codzienności do pracy nad artystycznym odtworzeniem wybranych elementów rzeczywistości. Uczestnicy będą korzystać z różnych języków artystycznych, poszukując form multidyscyplinarnych, opartych na pojęciach ruchu, przestrzeni i przekazu społecznego. Poznają metody działania w zróżnicowanych przestrzeniach – zarówno teatralnych, jak i pozateatralnych – w tym ulicznych

Warsztaty skierowane są do aktorów, performerów, muzyków, tancerzy i wszystkich osób, które chcą pogłębić swoje umiejętności w zakresie artystycznej kreacji, posługiwania się rozmaitymi formami i językami artystycznego wyrazu oraz procesami twórczymi na gruncie zaangażowanego społecznie teatru i działań performatywnych. Efektem Warsztatów będzie przygotowanie prezentacji artystycznej.
Asystent kreatywny: Jarosław Siejkowski

Plan działań warsztatowych: · Prezentacja wybranych akcji i spektakli technik performatywnych, w których inspiracją była szeroko pojęta, otaczająca nas rzeczywistość. · Obserwacja Miasta w różnych jego aspektach i selekcja zdarzeń, obrazów, strzępów konwersacji, sloganów, tytułów, które mogą być inspiracją do dalszych działań. · Wspólne analizowanie zaobserwowanych „motywów z Miasta” i próba znalezienia formy ich prezentacji. · Przygotowanie i realizacja najciekawszych motywów. W przestrzeni miejskiej lub sali.

Od 16 do 19 listopada 2020 17:00 – 20:00 (GMT+4) / 14:00 – 17:00 (GMT+1)
Lokalizacja hybrydowa: Polska (przez Zoom) i Gori (miejsce będzie doprecyzowane po kontakcie mailowym). Rejestracja i informacja : contact@artwithoutborder.pl Ograniczona liczba uczestników

ZBIGNIEW OLKIEWICZ aktor, artysta wizualny, aktor i współtwórca większości spektakli i projektów realizowanych przez legendarną grupę artystyczną Akademia Ruchu - jedno z najciekawszych zjawisk teatralnych teatru niezależnego w Polsce. Od 1974 uczestniczył w licznych tourne teatru, projektach i festiwalach w Europie, Azji i obu Amerykach. Bierze czynny udział w przygotowaniach i realizacji wielu Międzynarodowych projektów teatralnych, warsztatów artystycznych i projektów performerskich na całym świecie. Działa na pograniczu teatru, sztuk wizualnych, performansu i interaktywnych instalacji. Ostatnie prace: 2016 Mistrz Manole-Legenda Rumuńska, Performance RAZ , wystąpienie wraz z członkami Akademii Ruchu, dedykowane Wojciechowi Krukowskiemu. 2017- Udział w międzynarodowym projekcie PEEP POX. Madryt, Performance Memoria z okazji 25-lecia La Nave de Cambaleo. Warsztaty w Escuela Internacional del Gesto. Madryt. Reżyser. 2019 reżyser spektaklu: A STEP AWAY from THEM" zrealizowanego Polsce i w Hiszpanii. Współrealizator spektaklu DOM/GRANICA. STEP AWAY from THEM" zrealizowanego Polsce i w Hiszpanii. Współrealizator spektaklu DOM/GRANICA.

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty".