DOM/GRANICA

Fundacja Art Junction wraz z polskimi i gruzińskimi artystami zrealizowała w 2018 i plenerowy spektakl „Dom/Granica”. Grupa zajęła się ludzkimi dramatami będącymi konsekwencjami ponoszonymi przez lokalne społeczności wskutek Gruzińsko-Osetyjskiego konfliktu i narzucanej im z zewnątrz sytuacji terytorialnej i politycznej. Kilkumiesięczny projekt rozpoczął się od spotkań i rozmów z mieszkańcami regionu Shida Kartli, który cały czas boryka się ze efektami konfliktu zbrojnego. Aby lepiej zrozumieć skutki wojny i ludzi tam żyjących polscy artyści osiedlili się tymczasowo w wiosce Mereti. Pracowali w miejscowościach położonych w strefie buforowej konfliktu w Południowej Osetii. Scenariusz działań bazował na spotkaniach z osobami żyjącymi na terenach bezpośrednio dotkniętych konfliktem w Południowej Osetii. Inspiracją do pracy i rozmów z mieszkańcami terenów przy obecnej strefie granicznej był dramat Sławomira Mrożka „Dom na granicy”. Obecne w dobie pandemi pokażemy nowa odsłone spektaklu DOM/GRANICA.

22.11.2020 G 19.00 MERETI
22/11/2020 G 19.00 GORI

Gruzja, Gori, ul. Chavchavadze 45
Spektakl będzie także dostępny online przez Facebook: Art without Border i na stronie: Spektakl będzie także dostępny online na: artwithoutborder.pl/pl/live

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty".