FESTIWALE ULICZNE W POLSCE

Co stanowi o fenomenie teatru plenerowego w Polsce jako sztuki wychodzącej do widza? W jaki sposób teatry plenerowe stały się wyrazem zmian demokratycznych i wolnościowych w Polsce?

Te i inne zagadnienia będą tematem spotkania z artystami i dyrektorami dwóch najważniejszych i najstarszych festiwali plenerowego teatru w Polsce. Dyskusja zostanie zilustrowana przykładami najciekawszych realizacji artystycznych prezentowanych na przestrzeni lat w ramach festiwali sztuki ulicznej w Polsce. W rozmowie wezmą udział:

Jerzy Zoń – twórca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych Ulica (odbywającego się od 1988 roku w Krakowie), w latach 90-tych Dyrektor Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, scenarzysta i reżyser spektakli i widowisk plenerowych, współtwórca i dyrektor Teatru KTO, którego spektakle obejrzało w Polsce i na świecie około 3.000.000 widzów - w ponad 250 miastach w ponad 40 krajach na 5 kontynentach.

Dariusz Jarosiński – director of the International Street Art Festival “Sztuka Ulicy” (since 1993 in Warsaw), President of “Stowarzyszenie Unia Teatrów Plenerowych i Organizatorów Wydarzeń Plenerowych” (Union of Open-Air Theaters and Organizers of Outdoor Events), actor, director e.g. Teatr Scena 96.

Spotkanie online odbędzie się w ramach cyklu Konwersatoriów "Sztuka Wolności. Teatr i działania performatywne w przestrzeniach publicznych w Polsce”, których Partnerem i współorganizatorem jest Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Gori, w Gruzji.

Spotkanie będzie tłumaczone na język gruziński

Spotkanie odbędzie się na platformie zoom – rejestracja: contact@artwithoutborder.pl

19 listopada 2020
Czas:
Gruzja: 6.30 (GMT+4/czas gruziński)
Polska: 3.30 (CET/czas środkowoeuropejski)

 

 

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty".