MIASTO JAKO INSPIRACJA – REPORT

Sztuka jest bezgraniczna – prezentacja artystyczna po warsztatach „Miasto jako inspiracja”    

Sztuka jest bezgraniczna – taki wniosek i przesłanie wybrzmiewał z prezentacji artystycznej w gruzińskim Gori przygotowanej przez uczestników warsztatów „Miasto jako inspiracja” prowadzonych na festiwalu Art without Border przez Zbigniewa Olkiewicza. Warsztat obejmował techniki tworzenia działań performatywnych inspirowanych życiem miasta, codziennymi życiowymi zdarzeniami, relacjami społecznymi i politycznymi. Uczestnicy przełożyli na działanie performatywne zaobserwowane w przestrzeni publicznej sytuacje, historie, rozmowy oraz slogany miasta.

ZBIGNIEW OLKIEWICZ aktor, artysta wizualny, aktor i współtwórca większości spektakli i projektów realizowanych przez legendarną grupę artystyczną Akademia Ruchu - jedno z najciekawszych zjawisk teatralnych teatru niezależnego w Polsce. Od 1974 uczestniczył w licznych tourne teatru, projektach i festiwalach w Europie, Azji i obu Amerykach. Bierze czynny udział w przygotowaniach i realizacji wielu Międzynarodowych projektów teatralnych, warsztatów artystycznych i projektów performerskich na całym świecie. Działa na pograniczu teatru, sztuk wizualnych, performansu i interaktywnych instalacji. Współrealizator spektaklu DOM/GRANICA prezentowanego w ramach festiwalu Art without Border.

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty".